Home Page

Who's Who

STAFFING LIST 2017 - 2018

This page is currently being updated. 

 (Please note: new staff still to have pictures added)

 

Office Team:

Office Team:  1 Mrs C O'Grady - Administration Officer
Office Team:  2 Mrs L Saib - Admission Officer
Office Team:  3 Mrs M Simpson - Attendance Officer
Office Team:  4 Mrs S Yu - Business Manager

Leadership Team

Leadership Team 1 Miss P Glancy - Headteacher
Leadership Team 2 Mrs R Wilkinson - Deputy Headteacher
Leadership Team 3 Mrs H Slater - Assistant Headteacher
Leadership Team 4 Miss C Cluskey - Reception Team Leader
Leadership Team 5 Miss J Weed - Year 1 Team Leader
Leadership Team 6 Miss N Mullahy - Year 2 Team Leader
Leadership Team 7 Miss R Paul - Year 3 Acting Team Leader
Leadership Team 8 Mrs S Darocha - Team Leader
Leadership Team 9 Miss C Farrell - Year 4 Team Leader
Leadership Team 10 Mr R Lathwell - Year 5 Team Leader
Leadership Team 11 Mrs M Benson - Year 6 Team Leader

Welfare Team

Welfare Team 1 Miss M Hughes - Welfare Officer
Welfare Team 2 Mrs D Lanagan - Welfare Assistant

Site Manager and Team

Site Manager and Team 1 Mr J Fahy - Site Manager
Site Manager and Team 2 Mrs R Bhatia - Cleaner
Site Manager and Team 3 Mrs K Dhillon - Cleaner
Site Manager and Team 4 Mrs B Harnett - Cleaner
Site Manager and Team 5 Mrs S Joshi - Cleaner
Site Manager and Team 6 Mrs K Kilmister - Cleaner
Site Manager and Team 7 Mrs R Mulvey - Cleaner
Site Manager and Team 8 Mrs I Rai - Cleaner
Site Manager and Team 9 Mrs T Rutland - Cleaner
Site Manager and Team 10 Mrs D Taylor - Cleaner

Nursery Team

Nursery Team 1 Mrs S Davies - Nursery Teaching Assistant
Nursery Team 2 Mrs S Kamya - Learning Support Assistant
Nursery Team 3 Miss N Nzeyimana - Learning Support Assistant

Reception Team

Reception Team 1 Miss C Cluskey - Team Leader - Reception C Teacher
Reception Team 2 Miss Y McCauley - Reception M Teacher
Reception Team 3 Mrs L Turetta - Reception T Teacher
Reception Team 4 Mrs J Ahdan - Learning Support Assistant
Reception Team 5 Miss AM Dodd - Learning Support Assistant
Reception Team 6 Mrs N Gidar - Learning Support Assistant

Year 1 Team

Year 1 Team 1 Miss J Weed - Team Leader - 1W Teacher
Year 1 Team 2 Miss C McLeod - 1M Teacher
Year 1 Team 3 Miss M Naughton - 1N Teacher
Year 1 Team 4 Mrs K Matthewson - Reading Support Teacher
Year 1 Team 5 Mrs C Franklin - Learning Support Assistant
Year 1 Team 6 Mrs H Blakeley - Teaching Assistant

Year 2 Team

Year 2 Team 1 Miss N Mullahy - Team Leader
Year 2 Team 2 Miss M Clements - 2C Teacher
Year 2 Team 3 Miss K Ringshaw - 2R Teacher
Year 2 Team 4 Mrs H Slater - 2S Teacher
Year 2 Team 5 Mrs A Williams - Teaching Assistant

Year 3 Team

Year 3 Team 1 Miss R Paul - Team Leader - 3P Teacher
Year 3 Team 2 Miss S Carter - 3C Teacher
Year 3 Team 3 Miss E Leaman - 3L Teacher
Year 3 Team 4 Mrs S Edwards - Learning Support Assistant

Year 4 Team

Year 4 Team 1 Miss C Farrell - Team Leader - 4F Teacher
Year 4 Team 2 Miss R Glencross - 4G Teacher
Year 4 Team 3 Mrs K King - 4K Teacher
Year 4 Team 4 Mrs A Bateman - Teaching Assistant

Year 5 Team

Year 5 Team 1 Mr R Lathwell - Team Leader - 5L Teacher
Year 5 Team 2 Mrs J Forde - 5F Teacher
Year 5 Team 3 Miss K O'Brien - 5O Teacher
Year 5 Team 4 Mrs M O'Mahony - Teaching Assistant

Year 6 Team

Year 6 Team 1 Mrs M Benson - Team Leader - 6B Teacher
Year 6 Team 2 Mrs A Bradley - 6AB Teacher
Year 6 Team 3 Miss S Stroud - 6S Teacher
Year 6 Team 4 Miss S Randall - Year 6 Support Teacher
Year 6 Team 5 Mrs A Blake - Teaching Assistant

Support Staff Team

Support Staff Team 1 Miss C Bedford - Physical Education Teacher
Support Staff Team 2 Mrs S Curran - French Teacher
Support Staff Team 3 Mr M Evans - Computing Manager

Inclusion Team

Inclusion Team  1 Mrs K Dewey - Inclusion Manager
Inclusion Team  2 Mrs S Zaveri - EAL Teacher
Inclusion Team  3 Mrs A Hoxha -EAL & Special Needs Support Assistant
Inclusion Team  4 Mrs M Herman - EAL Learning Support Assistant
Inclusion Team  5 Mrs K King - Pupil Premium Support Assistant
Inclusion Team  6 Miss V Mendes - Pupil Premium Support Assistant
Inclusion Team  7 Mrs L Blake - Special Needs Teaching Assistant
Inclusion Team  8 Mrs S Naghi - Special Needs Teaching Assistant
Inclusion Team  9 Miss G Costa - Special Needs Support Assistant
Inclusion Team  10 Mrs S Diggin-Ogle -Special Needs Support Assistant
Inclusion Team  11 Mrs J D'Sa - Special Needs Support Assistant
Inclusion Team  12 Miss R Juodyte - Special Needs Support Assistant
Inclusion Team  13 Mrs E Perez - Special Needs Support Assistant
Inclusion Team  14 Mrs T Rutland - Special Needs Support Assistant
Inclusion Team  15 Miss D Taylor - Special Needs Support Assistant
Inclusion Team  16 Ms E Tilaye - Special Needs Support Assistant

Lunchtime Supervisors Team

Lunchtime Supervisors Team 1 Mrs M Dawson - School Meals Supervisor
Lunchtime Supervisors Team 2 Mrs S Eagleton - School Meals Supervisor
Lunchtime Supervisors Team 3 Mrs G Evans - School Meals Supervisor
Lunchtime Supervisors Team 4 Miss K Flanagan - School Meals Supervisor
Lunchtime Supervisors Team 5 Mrs M Fox - School Meals Supervisor
Lunchtime Supervisors Team 6 Mrs A Gasiorek - School Meals Supervisor
Lunchtime Supervisors Team 7 Mrs B Harnett - School Meals Supervisor
Lunchtime Supervisors Team 8 Mrs K Klmister - School Meals Supervisor
Lunchtime Supervisors Team 9 Mrs D Lanagan - School Meals Supervisor
Lunchtime Supervisors Team 10 Mrs K Lawrence - School Meals Supervisor
Lunchtime Supervisors Team 11 Mrs M Mitchell - School Meals Supervisor
Lunchtime Supervisors Team 12 Mrs M O'Grady - School Meals Supervisor
Lunchtime Supervisors Team 13 Mrs V Okoye - School Meals Supervisor
Lunchtime Supervisors Team 14 Mrs D Redkar - School Meals Supervisor
Lunchtime Supervisors Team 15 Mrs A Suska-Chudi - School Meals Supervisor
Lunchtime Supervisors Team 16 Mrs E Vas - School Meals Supervisor
Lunchtime Supervisors Team 17 Mrs K Wecek-Stoklosa - School Meals Supervisor

  • A: Botwell House Catholic Primary School,
  • Botwell Lane, Hayes, UB3 2AB
  • T: 02085732229
Top