Skip to content ↓

About Us

Our Governors

Governor Name Details

Father Paul Smyth (Co-Opted)

 

 

Date of appointment: October 2021

Term of office: 

Roles:

About me:

Teresa Bradley (Foundation)

Date of appointment: September 2021

Term of office: 

Roles:

About me:

Kevin Oakley (Headteacher)

Date of appointment: 

Term of office: 

Roles:

About me:

Roy Lathwell (Staff)

Date of appointment: September 2020

Term of office: 

Roles:

About me:

Debra Smith (Foundation)

Date of appointment: September 2019

Term of office: 

Roles:

About me:

Kathy Queenan (Foundation)

Date of appointment: June 2020

Term of office: 

Roles:

About me:

Fr Joseph Raju Katthula (Foundation)

Date of appointment: August 2019

Term of office: 

Roles:

About me:

Pauline Glancy (Foundation)

Date of appointment: October 2021

Term of office: 

Roles:

About me:

Jo Marsh (Foundation)

Date of appointment: January 2022

Term of office: 

Roles:

About me:

Recent Governors (past 12 Months)

Governor Name About me

 

 

 

 

   
   

Contact Us

Botwell House
Botwell Lane, Hayes
UB3 2AB

Telephone: 0208 573 2229